عشایر، همواره پشتیبان ولایت فقیه بوده اند

بسیج مداحان استان چهارمحال و بختیاری:سردار نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در همایش سران طوایف و ایلات عشایر بختیاری، خواستار ترویج صمیمیت زندگی خانواده عشایر بعنوان ارزش های ضامن اخلاقی در بین شهرنشین ها شد.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان استان چهارمحال و بختیاری؛ در این همایش که با حضور سرهنگ پاسدار دوستعلی آزوغ، رییس سازمان بسیج عشایر کشور، سردار رضا محمدسلیمانی فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام، سران طوایف و ایلات بختیاری و جمعی از مسئولین استانی حضور داشتند، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین بر استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های جامعه عشایری تأکید کرد.

سردار نقدی، با انتقاد از نفوذ فرهنگ غربی در خانواده های ایرانی به ویژه شهرنشین ها، تصریح کرد: در بین عشایر ما، خانواده صمیمیت خود را حفظ کرده و تا نوه و نتیجه با هم زندگی می کنند و اینها برای ما ارزش های ضامن اخلاقی محسوب می شوند و باید در بین خانواده های شهرنشین نیز رواج یابد.

وی، ادامه داد: این عشایر بودند که در زمان انقلاب، حماسه های زیادی آفریدند، ایستادگی و مقاومت کردند و یار اصلی نظام و دولت بودند.

این مقام مسئول، استان چهارمحال و بختیاری را یکی از نمادهای اصلی عشایر کشور دانست و تأکید کرد: در حال حاضر، 27 درصد تولیدات دامی و غذایی توسط عشایر تولید می شود؛ در حالی تنها 2درصد مردم کشور عشایر هستند .

سردار نقدی، با بیان اینکه عشایر همواره پشتیبان ولایت فقیه بوده اند، تصریح کرد: در هیچ کجا تاکنون نه در دوران انقلاب و نه در دوران کنونی نشنیده ایم که عشایر ضد ولی فقیه حرکت کنند.

وی، با اشاره به 2400 شهید استان چهارمحال و بختیاری، گفت: اکنون 2400 شهید استان شما به انقلاب هدیه شده و 2400 خانواده داغ دیده شده، این سخت است؛ اما نتایج آن این شده که آن سوی قاره آفریقا عکس امام و رهبری در بین مردم قرار دارد و در دست رزمندگان یمنی، عکس رهبر است و شعارشان الهام گرفته از ایران و ملت مسلمان ماست.

این یادگار دفاع مقدس، ادامه داد: امروز راه ما راه شهداست؛ این شهدایی که امروز الهام بخش مردم شده اند. و امروز نیز که دشمنان ما را تحریم کرده اند و به قول خودشان می خواهند مارا فلج کنند، دیدند که هیچ اتفاقی نیفتاد و اینها به خاطر استقامت ملت و عنایت خداوند است.

وی، تولید، کار، مصرف کالای داخلی و اقتصاد مقاومتی را راه حل مشکلات دانست و تأکید کرد: اقتصاد مقاومتی که حرف روز شده است، باید در رابطه با آن تفکر کرد. کاری که آمریکا کرده، امروز در جنگ با آمریکا هستیم و هرکس در این راستا تلاش کند، جهاد فی سبیل الله کرده است.

این همایش روز چهارشنبه 9اردیبهشت در ستاد ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

انتهای خبر/